• Domů
  • Novinky
  • Škoda Auto spouští službu Pay to Fuel pro snadnou platbu za tankování přímo z vozu
Škoda Auto spouští službu Pay to Fuel pro snadnou platbu za tankování přímo z vozu

› Služba Pay to Fuel umožňuje řidičům vynechat frontu u pokladny a zaplatit za palivo přímo z vozu prostřednictvím infotainmentu.
› Služba je v současné době dostupná v šesti evropských zemích a brzy se přidají další, včetně Česka

Mladá Boleslav, 22. listopadu 2023 – Škoda Auto dále rozšiřuje paletu digitálních služeb a uvádí službu Pay to Fuel. Po natankování mohou řidiči provést platbu kreditní/debetní kartou na displeji infotainmentu vozu. Tato služba je v současné době dostupná v šesti evropských zemích. Další země a sítě čerpacích stanic budou přibývat.

Díky nové službě Pay to Fuel je nyní placení u čerpacích stanic pro řidiče Škoda pohodlnější a rychlejší: Ušetří čas tím, že platbu provedou přímo z informačního a zábavního systému vozu.

Čerpací stanice podporující službu Pay to Fuel jsou uvedeny v navigaci ve voze. Po příjezdu na vybranou stanici jí vůz automaticky rozpozná. Řidič otevře aplikaci na displeji vozidla, potvrdí čerpací stanici a zvolí číslo stojanu, u kterého zastavil. Po natankování zákazník na displeji infotainmentu potvrdí načerpané množství paliva a systém provede platbu předem přidanou debetní nebo kreditní kartou. Akceptovány jsou všechny běžné platební karty. Řidič obdrží oznámení o transakci do aplikace MyŠkoda a potvrzení o úspěšné platbě se ukáže i na displeji ve voze. Poté může zákazník odjet.

K dispozici pro všechny vozy Škoda se spalovacím motorem s infotainment systémy Amundsen nebo Columbus
Služba vyžaduje aktivní účet Škoda Connect s aktivovanou funkcí Vzdálený přístup prostřednictvím aplikace MyŠkoda v chytrém telefonu řidiče. V aplikaci uživatel jednou zadá a ověří svou platební kartu, která je pak tímto připravena k opakovanému použití. Předpokladem pro dostupnost služby Pay to Fuel je, že vozidlo má aktuální infotainment Amundsen nebo Columbus, který je dodáván s dotykovou obrazovkou o velikosti 9,2 palce nebo větší. Pay to Fuel je k dispozici pro všechny modelové řady vozů Škoda se spalovacím motorem dostupné na evropských trzích. Služba je poskytována ve spolupráci se společnostmi Mastercard, Parkopedia a fintech společností s názvem ryd.

Různé země, různé sítě, jedna aplikace
Služba Pay to Fuel je v současné době dostupná v Belgii, Dánsku, Lucembursku, Německu, Rakousku a Švýcarsku. Brzy budou následovat Portugalsko a Španělsko, plánuje se uvedení na český trh.